Testování žáků od 3. 1. 2022 – předběžné informace

infromuji Vás, že v souladu se změnami v mimořádných opatřeních Ministerstva zdravotnictví dochází s účinnsotí od 3. 1. 2022 k těmto změnám v testování žáků ve škole:

• V období od 3. ledna 2022 do 16. ledna 2022 probíhá testování žáků 2x v týdnu, a to vždy v pondělí a ve čtvrtek; není-li pondělí nebo čtvrtek vyučovacím dnem, provede se preventivní testování první vyučovací den násedující po tomto dni.
  • Od 17. ledna 2022 probíhá testování žáků každé pondělí; není-li prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu.
  • Nově se testují žáci, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě po prodělané nemoci.

Organizace provozu školy ve dnech testování

• Všichni žáci přicházejí do školy v čase 7:30 – 7:50.
  • Do budovy vstupují hlavním vchodem, ihned po přezutí přímo do tříd, dezinfikují si ruce a testují se pod dohledem pracovníků školy.
  • Vstup do budovy školy je umožněn pouze žákům, nikoli doprovázejícím osobám.
  • Ochranu úst a nosu si žáci a očkovaní pedagogičtí pracovníci si mohou odložit ve třídách po ukončení testování (kromě fáze samotného odběru)
  • Žádáme rodiče, aby byli v těchto dnech od 8:00 do 8:20 telefonicky dostupní pro případ zjištění pozitivního výsledku.

Další sdělení

• Ve dnech testování nebude zajištěn ranní dohled žáků v prostorách školní družiny od 6:50 do 7:30.
  • Prosíme rodiče, aby informovali třídního učitele v případě, že se žák dostaví do školy jiný den než pondělí a čtvrtek.
  • Provoz školní družiny zajištěn bez omezení za dodržování předepsaných hygienických a protiepidemických opatření.
  • Nastavená hygienická a protiepidemická opatření se mohou měnit podle aktuální epidemiologické situace v ČR, kraji, okrese na základě mimořádných opatření MZd.

Mgr. Jitka Pajlíková, ředitelka školy (tel: 774 960 400)