Školní psycholog – nabídka školy

informuji vás, že je nadále možné v rámci školy využívat od 2.  září 2024 do 20. prosince 2024 bezplatných poradenských služeb školní psycholožky (Mgr. Eva Oralová), která Vám nabízí možnost konzultací při problémech, které může Vaše dítě zažívat ve školním prostředí, v rodině i mimo ni. Spolupráce se školní psycholožkou je však určena nejen vašim dětem, ale i vám.

Individuální psychologické konzultace se, v případě vašeho zájmu, budou konat v prostorách školy (v knihovně – čítárně, 1. patro vlevo), a to ve dnech:

• úterý a pátek v době od 8:00 do 12:30.

Mimo tuto dobu je možné sjednat schůzku po dohodě s psycholožkou prostřednictvím:

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG – NABÍDKA SLUŽEB

Pro rodiče

• Poskytování individuálních poradenských konzultací zákonným zástupcům dětí – řešení výchovných problémů dítěte – jak s dítětem pracovat v domácím prostředí (např. dítě zlobí, neposlouchá, nereaguje na výchovné postupy rodičů apod.)
  • Poradenství při práci s dítětem, kde jsou patrné projevy ADD, ADHD či jiné možné diagnózy (např. autismus, poruchy osobnosti…)
  • Poskytování individuálních poradenských konzultací zákonným zástupcům dětí – řešení výukových potíží vyplývající z výchovných problémů – stresované dítě v rodině či ve třídě, obtížné začlenění dítěte do kolektivu apod.

Pro děti

• Poradenství při emočních obtížích dítěte (úzkostnost, tréma, deprese apod.)
  • Práce se stresovanými dětmi, pomoc při řešení aktuálních osobních, vztahových a podobných problémů, které dítě nebude chtít řešit s učiteli či svými blízkými
  • Poradenství a podpora při projevech šikany na dítěti
  • Utváření a rozvoj komunikačních dovedností dítěte při vztahových či komunikačních problémech s učiteli nebo se školním kolektivem
  • Poskytnutí krizové intervence dítěti, které se ocitnou v psychicky mimořádně náročné a závažné situaci ve škole, či v osobním životě
  • Možnost zapojení se do řešení skupinového problému (neshody mezi dětmi, šikana, apod.)
  • Rozvoj a příprava dítěte na zařazení do výchovně – vzdělávacího procesu – 1. ročníky

V Trojanovicích  3. 9. 2024